301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Ekim 2017 - Cuma 08:06
 
ÜRGEN PAŞA ŞELALESİ YENİDEN HAYAT BULDU
GÜNDEM Haberi


Ürgen Paşa Şelalesi, Bilecik Belediyesi tarafından, Devlet Hastanesi önünde yapılacak olan Hanımeli Osmanlı Sokağı yanında yeniden hayat buldu.

Yaklaşık yarım asır önce Sakarya Nehri'ne resmi aracı ile uçan Vali Muammer Ürgen anısına dönemin Belediye Başkanı Necati Önen tarafından yaptırılan şelale, Bilecik Belediyesi tarafından yeniden canlandırıldı.

Bilecik Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek olan ve ilimizin yöresel tatlarını, gelenek ve göreneklerini yansıtan aynı zamanda Bilecik bezinden imal edilen elbiselerin, nakışların, el işleri yanı sıra ilimize özgü ürünlerin satışının yapılacağı Hanımeli Osmanlı Sokağı projesi ile birlikte Ürgen Paşa Şelalesi de hayat bulmuş oldu.

İlimizdeki kadınlarımızın el emeği göz nuru eserleri ile birlikte ilimiz lezzetlerinin satışının yapılarak aynı zamanda turizm ve tanıtım faaliyetlerine büyük katkı sağlayacak olan Hanımeli Osmanlı Sokağı projesi ile birlikte hayat bulan yeni şelale, gece ve gündüz görüntüsü ile gözlere hitap ediyor.

Kısa bir süre sonra her yönüyle tamamlanması planlanan Hanımeli Osmanlı Sokağı ve Ürgen Paşa Şelalesi, hemşehrilerimiz ve ilimizi ziyaret eden insanlarımız için yeni fotoğraf karelerinin alındığı cazibe merkezlerinden biri haline gelecek.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: ÜRGEN, PAŞA, ŞELALESİ, YENİDEN, HAYAT, BULDU,
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı