301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Temmuz 2017 - Perşembe 08:35
 
“Selçuklu Torunları Osmanlı'nın İzinde” Projesi 2.Etap Turları Başladı
Proje kapsamında 1200 kişi daha Bilecik ve Söğüt'e gelecek
GÜNDEM Haberi


Konya Selçuklu Belediyesi Osmanlı'nın kurulduğu topraklar olan Bilecik ve Söğüt’e düzenlediği kültür turları ile önemli bir organizasyona imza atıyor. İlk etapta 1400 vatandaşın yararlandığı “Selçuklu Torunları Osmanlı'nın İzinde” projesinin ikinci etap turları başladı.

Selçuklu Belediyesi’nin kültür projesi “Selçuklu Torunları Osmanlı'nın İzinde” ile Bilecik ve Söğüt’e yüksek hızlı tren ile günü birlik ziyaretler gerçekleştiriliyor. Her gün 40’ar kişilik ekipler sabah 06.50’de YHT ile Konya Tren Garı’ndan Bilecik’e hareket ediyor. Bilecik’te profesyonel rehber eşliğinde sürdürülen kültür turu daha sonra Söğüt’te devam ediyor.

Kültür gezisi kapsamında Bilecik’e giden vatandaşlar, Bilecik’in tarihi ve eşsiz güzelliklerini, Osman Gazi’nin Osmanlı Beyliği'nin temellerini attığı ve bir dönem Osmanlı Devleti'ne başkentlik yapan Söğüt ilçesini ve Söğüt’ü fetheden Ertuğrul Gazi'nin kabristanını da ziyaret ediyor. Selçuklu Torunları Bilecik’te Şeyh Edebali’nin de kabrini ziyaret ederek Şeyh Edebali'nin Osman Gazi'ye "Ey oğul" ile başlayan ve "Nereden geldiğini unutma ki; nereye gideceğini unutmayasın" tavsiyesi ile biten son cümlesini hatırlatmış oluyor.

Kültür Ziyaretleri kapsamında Bilecik Türbesi, Söğüt Kültür Müzesi, Kuyulu Mescit ve Pelitözü Göleti’ni de ziyaret eden Selçuklu Torunları, buradaki tarihi ve doğal güzelliklere yerinde şahitlik ediyor. Projeye katılan ziyaretçiler daha sonra Yüksek Hızlı Tren ile Konya’ya geri dönüyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Selçuklu, Torunları, Osmanlı'nın, İzinde”, Projesi, 2.Etap, Turları, Başladı,
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı