301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Temmuz 2017 - Cumartesi 05:33
 
MEVLANA ŞEHRİ KONYA'DAN DİRİLİŞİN ŞEHRİ BİLECİK'E ZİYARET
GÜNDEM Haberi


Diriliş, Kuruluş ve Kurtuluş'un Şehri Bilecik, Şeyh Edebali Türbesi ve Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi ile sesini ülkemiz ve dünyaya duyurmaya devam ediyor.

Bilecik Belediyesi tarafından şehrimize kazandırılan Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi; her gün gerek heyet ve gruplar şeklinde gerek bireysel olarak ağırladığı misafirleri ile Bilecik'in tanıtım ve turizm faaliyetlerine büyük katkılar sağlıyor.

Özellikle hafta sonları ziyaretçi akınına uğrayan Şeyh Edebali Türbesi ve Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi, ülkemizin dört bir köşesinden konuklarını ağırlıyor.

Konya ilçesi Selçuklu Belediyesi tarafından düzenlenen turlar ile ilimizi ziyaret eden heyet, programları kapsamında Şeyh Edebali Türbesi ve Osmanlı Padişahları Tarih Şeridini ziyaret etti.

30 gün boyunca günde bir otobüs şeklinde gerçekleştirilen turlar ile ilimizin sesi ülkemiz ve dünyaya duyurulacak.

Tarih Şeridi Alan Sorumlusu Engin Beyce, konuklarını ağırlayarak şehrimizin tarihi ve kültürel değerleri hakkında bilgi verdi.

Heyetteki konuklara ayrıca; 36 Osmanlı Padişahının kendi devirlerine ilişkin bilgilerin barkod sistemi ile seslendirilmesini sağlayan Ipad'ler dağıtıldı.

İlimiz ve tarih şeridine olan hayranlıklarını ifade eden heyet, ziyaretleri kapsamında; Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi Gösteri Salonu'nda, Bilecik Fethi belgeselini izleyerek, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MEVLANA, ŞEHRİ, KONYA'DAN, DİRİLİŞİN, ŞEHRİ, BİLECİK'E, ZİYARET,
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı