301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Ağustos 2017 - Pazartesi 05:54
 
BİLECİK'TE 170 HACI ADAYI DUALARLA KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLANDI
GÜNDEM Haberi


Bilecik'te, 170 hacı adayı, düzenlenen törende yapılan dualarla kutsal topraklara uğurlandı.


Cumhuriyet Meydanındaki uğurlama törenine Belediye Başkan Yardımcıları Nihat Can ve Abdullah Tetik, İl Müftüsü Necati Akkuş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mefail Ateş, hacı adayları ve yakınları katıldı.


Kuranı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan İl Müftüsü Necati Akkuş, hacı adaylarının kutsal bir yolculuğa çıktıklarını hatırlatarak, şunları söyledi:


''Muhterem hacı adayları ve buraya toplanmış olan kardeşlerimiz, öncelikle Allah'ın selameti ve rahmeti üzerimize olsun. Dünyadaki Müslaman ülkelerinde yaklaşık 2.5 milyon, 3 milyon kişi hacca gidiyor. Bu yıl ülkemizden 80 bin hacı adayımız bu kutsal yolculuğa çıkıyor. İlimizde ise toplamda 280 hacı adayımız var. Bugün 170 hacı adayımız yola çıkıyor. Sizler çok kutsal ve önemli bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Cenabı Allah yolculuğunuzu kolaylaştırsın ve sizleri sağ ve salim bir şekilde yeniden ailenize ve ülkenize kavuştursun. Sizler çok önemli bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Sizlerden herşeyden önce Türk bayrağı taşıdıklarını, büyük ve kutsal bir yolculuğa çıktıklarının bilincinde olması gerektiğini ifade etmek istiyorum. Peygamber efendimiz, hacılar ve umreciler, Allah-u Teala'nın misafirleridir buyuruyor, onlar ne isterlerse onu kendilerine ikram eder, af isterlerse af, ihsan eder mağfiret isterlerse mağfiret eder, rızık isterlerse rızık, huzur isterlerse huzur, ne isterlerse bir ev sahibinin cömertliği içerisinde yüce Mevla lütfünden, ihsanından, tükenmez hazinelerinden onları rızıklandırır." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BİLECİK'TE, 170, HACI, ADAYI, DUALARLA, KUTSAL, TOPRAKLARA, UĞURLANDI,
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı