301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Temmuz 2017 - Cumartesi 05:25
 
Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesinin Yükselişi Sürüyor
EĞİTİM Haberi


Kurulalı henüz 10 yıl gibi kısa bir süre olmasına rağmen Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi her alanda yükselişini sürdürüyor. Yapılan son araştırmaya göre üniversitemiz öğrenci memnuniyetinde 108 devlet üniversitesi içinde 74’üncü sırada yer alıyor ve memnuniyet oranı her geçen yıl artıyor.

 

Fiziki oluşumunu büyük ölçüde tamamlamasının ardından eğitim kalitesini ve öğrenci memnuniyetini artırmaya odaklanan BŞEÜ, bu çalışmalarının meyvelerini toplamaya başladı. Ülkemizde eğitim veren tüm üniversiteleri kapsayan Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA 2017) raporunda BŞEÜ, öğrenci memnuniyetinde 108 devlet üniversitesi içinde 74. sırada yer alıyor. 108 devlet ve 56 vakıf olmak üzere 164 üniversitede öğrenim gören 13.694 öğrenciyle yüz yüze görüşme yoluyla gerçekleştirilen anketlerin sonucuna göre, üniversitemiz genel sıralamada bir önceki yıla göre 18 basamak birden yükselerek 164 devlet ve vakıf üniversitesi içinde ise 120’nci sırada yer alıyor.

 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından gerçekleştirilen ve üniversitelerimizde okumakta olan öğrencilerin kurumlarından memnuniyet düzeylerini konu edinen araştırmaya göre; Üniversitemiz 108 devlet üniversitesi içinde Öğrenim Deneyimi Tatminkârlığı sıralamasında 83’üncü, Yerleşke ve Yaşamının Doyuruculuğu sıralamasında 70’inci, Akademik Destek ve İlgi sıralamasında 76’ncı, Kurumun Yönetim ve İsleyişinden Memnuniyet sıralamasında 60’ıncı, Öğrenme İmkân ve Kaynaklarının Zenginliği sıralamasında 65’inci, Kişisel Gelişim ve Kariyer Desteği sıralamasında ise 84’üncü sırada yer alıyor. Üniversitemiz son yıllarda kaydettiği gelişim ivmesini devam ettirerek önümüzdeki yıl memnuniyet sıralamasında ilk 50 üniversite içine girmeyi hedefliyor.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bilecik, Şeyh, Edebali, Üniversitesinin, Yükselişi, Sürüyor, ,
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı