301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Ekim 2017 - Cuma 08:14
 
BİL-YAP YETENEKTEN KARİYERE PROJE TANITIM TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
EĞİTİM Haberi


Bilecik Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’ndan itibaren uygulamaya konacak olan ve ilimizde eğitim adına fark yaratacak bir proje olan Bil-Yap Yetenekten Kariyere Projesi Tanıtım Toplantısı, 11 Ekim 2017 Çarşamba günü Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Özgün, İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oktay Aydın, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri, Muhtarlar, Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.

Toplantıda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’mızın söylenmesinden sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü Tanıtım Filmi izlendi. Ardından İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş bir konuşma yaptı.

Durmuş, konuşmasında eğitimin hepimizin meselesi olduğunu, öğrencilerimizin daha iyi yetişmesi için devletimizin, hayırseverlerimizin büyük fedakârlıklar yaptıklarını, tüm bunların, ülkemizde eğitime verilen değerin bir göstergesi olduğunu söyledi. Eğitimde kaliteyi yakalamak için önce öğrenciyi iyi tanımamız gerektiğini, onları üst öğretim kurumlarına ve mesleğe hazırlarken bu tanıma üzerinden yönlendirme yapmamız gerektiğini ifade etti. Bil-Yap Yetenekten Kariyere Projesi ile ana sınıfından liseye kadar tüm kademelerde, öğrencilerimizin baskın yeteneklerini ve güçlü ilgi alanlarını ortaya çıkarmak üzere çalışmalar yürütüleceğini, bu çalışmaların tamamen bilimsel yöntemlerle gerçekleştirileceğini ve ortaya çıkan sonuçlar hakkında öğretmenlerimiz, veli ve öğrencilerimizin bilgilendirileceğini dile getirdi. Projenin tüm eğitim camiamıza örnek olacak bir değere sahip olduğunu belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Logosu Tanıtım Filmi’nin izlenmesinden sonra ise Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oktay Aydın, projeyi tanıtan sunumunu gerçekleştirdi. Bu ülkenin hepimizin olduğunu ve özellikle eğitimcilerin bu ülke için taşın altına ellerini değil, bütün vücutlarını koymaları gerektiğini belirtti. Proje ile ilgili çalışmalar esnasında kendisine her türlü desteği sağlayan İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’a teşekkür eden Aydın, yetenek çeşitleri, tüm öğrencilerimiz için bunların tespitinin nasıl yapılacağı, projenin aşamaları ve ortaya çıkacak verilerin nasıl kullanılacağı konularında bilgiler verdi. Kendisinden bağlama ile birkaç parça çalması istenen Oktay Aydın,  bu isteği geri çevirmeyerek toplantıya renk kattı. Katılımcılara teşekkür ederek projenin Bilecik için hayırlı olmasını diledi.

Toplantının sonunda Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Özgün tarafından Yrd. Doç. Dr. Oktay Aydın’a hediye takdim edildi. Fotoğraf çekiminin ardından toplantı sona erdi.

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: BİL-YAP, YETENEKTEN, KARİYERE, PROJE, TANITIM, TOPLANTISI, GERÇEKLEŞTİRİLDİ,
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı