301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Temmuz 2017 - Cuma 15:43
 
Ateş Ekonomiyi Değerlendirdi
"Bilecik İstihdam Seferberliğine En Çok Katkı Sağlayan İller Arasında"
Haberi


2017 yılının ilk 6 ayı hakkında Bilecik ve ülke ekonomisi hakkında değerlendirmelerde bulunan Bilecik Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mefail ATEŞ ilk 6 ayda yakalanan %5’lik büyüme oranının memnuniyet verici olduğunu belirtti. 2016 yılında yaşanan sıkıntılar sonrası çabuk toparlanarak büyüme eğilimi gösteren Türkiye ekonomisinin ne denli sağlam temellere dayandığının görüldüğünü dile getirdi.

"2017 yılının ilk 6 ayında üretim ve ihracat rakamlarında yaşanan artışların sevindirici olduğuna değinen Mefail ATEŞ ilk 6 ayda otomotiv üretimi %42 oranında, otomotiv ihracatı %54 oranında, beyaz eşya üretimi %14 oranında, beyaz eşya satışı %32 oranında ve konut satışı ise %6 oranında artış göstermiştir" dedi.

Ülkemiz açısından Ekonomik ve siyasal anlamda zor bir yıl olan 2016 yılının etkilerini minimuma indirmek adına devlet eli ile hayata geçirilen teşvik ve yardımlardan bahseden Mefail ATEŞ, özellikle TOBB üyeleri için hayata geçirilen Nefes Kredisi Projesi kapsamında ülkemizde 27.000 işverenimiz toplam 5 milyar TL kredi kullanırken, Bilecik’te ise üyelerimize yaklaşık 5 milyon TL tutarında düşük faizli kredi kullandırılmıştır dedi. KOSGEB tarafından sağlanan sıfır faizli işletme kredisi desteği kapsamında ülke genelinde 260 bin KOBİ’ye 6,5 milyar TL tutarında kredi kullandırıldığını belirterek ilimizde ise 738 KOBİ’nin bu krediden faydalandığını söyledi.

"Artan işsizlik oranları karşısında başlatılmış olan istihdam seferberliğinin de başarı ile devam ettiğini belirten Mefail ATEŞ ilk 6 ayda ülke genelinde 1,2 milyon kişilik istihdam artışı gerçekleştiğini belirtti. İlimizde ilk 6 ay sonunda yaklaşık 3000 kişilik ilave istihdam sağlanmış olup bu alanda ilimiz istihdam seferberliğine katkı sağlayan iller arasında en üst sıralarda yerini almıştır" dedi.
Açıklamalarını sürdüren Mefail ATEŞ:"yakından takibini yaptığımız ve paydaşı olduğumuz tüm bu gelişmelerin ülkemiz ve ilimiz adına hayırlı olmasını diler, bu kalkınma hamlelerinin sürdürülebilir olmasını ve hız kesmenden devam etmesini temenni ederim" dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Ateş, Ekonomiyi, Değerlendirdi,
Yorumlar
KARDELEN DERGİSİ
Haber Yazılımı